1163 kg atık pil toplandı

Ana Sayfa » Ekonomi » 1163 kg atık pil toplandı

106151

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirdikleri “Atık Pil Toplama Kampanyası” çerçevesinde en fazla atık pil toplayan okulları ödüllendirdi.
Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve en çok atık pil toplayan okulların idareci ayrıca öğretmenleri ile öğrencilerini dün makamında kabul eden Başkan Babaş, kampanya çerçevesinde il genelinde bin 163 kilogram atık pil toplandığını açıkladı. Belediye Başkanı Tahsin Babaş, bu rakamın 997 kilogramını ise okul öğrencileri sayesinde topladıklarını söyledi.
Atık pillerin çevreye verdiği zararın çok büyük olduğunu ve öğrencilerin bilinçlenmesini sağlamak için bu kampanyayı düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “ Çevreye bırakılan atık piller büyük tehlike yaratıyor. Bir adet pilin 1 m3 topraktaki milyarlarca canlıyı öldürdüğü için doğaya atılmaması gerektiği sürekli dile getirilmektedir. Bu nedenle de atık pillerin toplanıp imha edilmesi gerekiyor. Bu konuda bilinçli olursak gelecek nesillere daha iyi bir çevre bırakmış oluruz. Okullarımızın ve öğrencilerimizin bu konuda bilinçli olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Kampanyamıza katılan ve destek veren Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Babaş ayrıca ambalaj atıklarının yerinde ayrıştırılması konusunu da önemsediklerini ve bu yöndeki çalışmalarına start verdiklerinin altını çizdi.
Başkan Babaş ziyaret sonunda kampanya çerçevesinde 195.6 kilogram atık pil toplayan Darende İlkokulu’na dizüstü bilgisayar, 172.9 kilogram atık pil toplayan TOKİ İlkokulu’na masa üstü bilgisayar, 93.85 kilogram atık pil toplayan 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ise yazıcı armağan etti. Başkan Babaş ayrıca öğrencileri de çeşitli hediyeler verdi.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...