Adaylığını açıkladı

Ana Sayfa » Eğitim » Adaylığını açıkladı

33151

17 Nisan’da yapılacak Kastamonu Üniversitesi Rektörlük seçimi öncesi adaylığını açıklayan ikinci isim Prof. Dr. Necati Cemaloğlu oldu.
Şehirlerin marka yaptığı üniversiteler olduğu gibi, üniversitelerin marka yaptığı şehirlere de rastlamanın mümkün olduğunu altını çizen Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, incelendiğinde Kastamonu Üniversitesi’nin yaşam mücadelesi verdiğini gözlemlemenin mümkün olduğunu söyledi.
Cemaloğlu: “Biz 17 Nisan’da herhangi bir camiye yada tekkeye imam seçmeyeceğiz. Biz Kastamonu Üniversitesi’ne rektör seçeceğiz. Öğretmenlikten profesörlüğe çalışarak tırmanmış bir Kastamonu evladı olarak bu göreve talip olmam için referans göstermeye ihtiyacım olmadığını düşünüyorum. Hiçbir cemaat ve siyasi grupla bağım olmaz, olamaz” dedi.
200 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDENDİ
Kastamonu Üniversitesi’nin öğretim elemanı kapasitesinin yeterli olmadığını, öğretim üyelerinin derse girmekten bilimsel araştırmaya vakit ayıramadıklarını belirten Prof. Dr. Necati Cemaloğlu Kastamonu Üniversitesi’nin işiyle değil, kişiyle uğraşanların üniversitesi fotoğrafını verdiğini kaydetti.
Kastamonu Üniversitesi denildiğinde karşısına mobbing davranışlarla, mahkemeler ve davalarla uğraşan bir yönetim profili çıktığını belirten Cemaloğlu, “Kastamonu Üniversitesi’nde öğretim elemanı başına düşen öğrenci sayısı 26, öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı ise 78’dir. Öğretim elemanı başına düşen öğrenci sayısı için OECD ortalaması 15.6’dır. Bu durum Kastamonu Üniversitesi’nin öğretim elemanı kapasitesinin yeterli olmadığını göstermektedir. Diğer bir ifadeyle, Kastamonu Üniversitesi’nde öğretim üyeleri derse girmekten bilimsel araştırmaya vakit ayıramamaktadırlar. Bilimsel rekabet, üniversite geleneğinin vazgeçilmez öğelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kastamonu Üniversitesi zengin bir akademik kadro ve öğrenci yapısıyla bilimin her alanında rekabet eden bir kurum olmak durumundadır. Kastamonu Üniversitesi, öğrencilerin ilgi ve beklentilerine hizmet eden kurumsal ve akademik yapısı güçlü bir üniversite kimliğine büründürülmelidir. Türkiye’deki tüm üniversitelerin akademik başarılarına göre sıralandığı listede üniversitemiz 91’nci sırada yer almaktadır. Bu yıkılmakta olan bir üniversitenin, can çekişen bir organizmanın, hezeyan içerisindeki yöneticileri için önemli göstergeler sunmasına rağmen, Kastamonu Üniversitesi yöneticileri, işiyle değil, kişiyle uğraşanların üniversitesi olmuştur ve maalesef mobbing davranışları, mahkemeler ve davalarla uğraşan bir yönetim profili karşımıza çıkmaktadır. Mahkemelere ödenen tazminat 200 bin TL civarındadır.” ifadelerini kullandı.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...