Ağladılar,Ağlattılar

Ana Sayfa » Eğitim » Ağladılar,Ağlattılar

123152

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği İstiklal Marşı’nı Ezbere Güzel Okuma Yarışmasında yarışmacılar ve izleyenler gözyaşlarını tutamadılar.
13 İlkokul ile 16 ortaokulun katılımında Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen yarışma, izleyenleri duygulandırdığı gibi tüylerini de diken diken etti.
Öğrencilerin bir birinden değişik performansları ilgi ile takip edilirken bazı öğrencilerin İstikal Marşı’nı gözyaşları içinde okuması salondan büyük alkış aldı.
Göl Anadolu Öğretmen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ayhan Çakıroğlu, Kastamonu Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Atanur Yücebıyık, Abdurrahmanpaşa Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ayşe Kızılkaya Aktaş, Aytaç Eruz Lisesi Edebiyat Öğretmeni Bilgehan Gençeri, Kuzeykent Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Metin Karakaş ve Mustafa Kaya Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Necati Kök’ün juri üyesi olduğu yarışmada her iki kategoride de birincilik ödülü İnebolu’ya gitti.
İlkokullar kategorisinde İnebolu Hüseyin Avni İlkokulu’ndan Zeynep Özcan birinci, Pınarbaşı Şehit Ramazan Akkaya İlkokulu’ndan Zeynep Değirmenci ikinci, Gazipaşa İlkokulu’ndan ise Sıla Karatepe üçüncü oldu.
Ortaokullar kategorisinde ise sıralamayı İnebolu Azizeana YBO’dan Seher Kırcaoğlu, Pınarbaşı Şehit Ramazan Akkaya YBO’dan Betül Sude Koçhan ile Vali Aydın Arslan Ortaokulu’ndan Zeynep Hilal Güven oluşturdu.
Derece elde eden öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cengiz Bahçacıoğlu verdi.
Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazarak millete armağan ettiğini söyleyen Bahçacıoğlu, “Bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimiz bizim için birincidir. Mehmet Akif Ersoy’u anmak, onun mesajlarını anlatmak, özlemlerini dile getirmek, ona özlem duymak ve onun eserlerini okumak bizim için bir vefa borcudur” dedi.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...