Ak Parti gençliği Kalafat ile devam

Ana Sayfa » Haberler » Ak Parti gençliği Kalafat ile devam

Ak Parti Kastamonu 5. İl Gençlik Kolları Olağan Genel Kurulu dün Grand Moni Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
“Ak Parti İle Siyaset Gençleşiyor, Türkiye Güçleniyor” parolası altında yapılan genel kurul da, mevcut başkan Musa Kalafat yeniden başkan seçildi.
Genel Kurul’a Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Gençlik Kolları Genel Başkan Vekili Buğra Şimşek, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Başkanı Doğan Ünlü ve çok sayıda partili katıldı. Genel Kurul’da yapılan konuşmalar şu şekilde:
GENÇLİK KOLLARI
İL BAŞKANI MUSA KALAFAT:
“AK Parti bir başkaldırıdır. Vesayete boyun eğmemektir. Muhtıralara meydan okumaktır. Darbeler tarihine isyandır. AK Parti görevi sırasında hayatlarını kaydeden yol arkadaşlarımızın davasıdır. AK Parti umuttur, yoksulun derdiyle dertlenmektir. Hastaya ilaç olmaktır. Anaların göz yaşını dindirmektir. AK Parti Mısır’da kurşun yiyen Esma’nın bedenidir. Suriyeli çocukların gözyaşıdır. Gazzeli babanın feryadıdır. AK Parti Mehmet Akif Ersoy’un mısralarıdır. İlçe Gençlik Kolları kongrelerimizde de söylediğimiz gibi biz burada siyasi bir partinin gençlik kolları kongresini gerçekleştirmiyoruz. Bizler Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Hakkın ve haklının yanında var olduk, var olmaya da devam edeceğiz. 3 yıllık bir süreci geride bıraktık. Devraldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek için çalıştık. Hiçbir zaman yorgunluğa düşmedik. Yılgınlığa, ümitsizliğe kapılmadık. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gözlerine bakarak güç ve moral bulduk. Görev süremiz boyunca ziyaret edilmedik köy, gidilmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmamaya çalıştık. Sosyal ve kültürel projelerimizle sahada olmaya çalıştık. Gençler olarak vatana, millete, devlete, milli iradeye sahip çıkmak için 15 Temmuz’da üzerimize düşeni layıkıyla yerine getirdik. 3 yıl boyunca dava yolunda hizmet ettik.”
BELEDİYE BAŞKANI
TAHSİN BABAŞ:
“Gençlik Kolları kongremiz hayırlara vesile olsun. Gençlik bizim için çok önemli. Gençler geleceğimizin teminatıdır. Gençlerimizle her zaman gurur duyuyoruz. Çalışkan, fedakâr, cefakâr gençlerimiz çok güzel çalışmalara imza attılar. Kastamonu’da hiçbir zaman birlik ve beraberliğimizi bozmadık. Kongreler birlik ve beraberliğin en güzel gösterildiği mekânlardır. Herkes görev alsın ya da almasın AK Parti’nin bir neferidir. Bizler yerel yönetimler olarak teşkilatımızda uyumlu bir şekilde çalışı-yoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Tüm teşkilatlarımızla birlikte paylaşım içerisinde gecemizi gündüzümüze katarak Kastamonu için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Başbaka-nımız ve bakanlarımız Kastamonu’ya çok ayrı önem veriyor. Bu önemi değişen Kastamo-nu’da çok iyi görebiliyoruz. Burada bize çok büyük işler düşüyor. Hazırladığımız programları gençlerimizle birlikte gerçekleştireceğiz.
MİLLETVEKİLİ METİN ÇELİK:
“Geleceğimiz gençlerimizdir. Gençler bu ülkenin hem bugünü hem de geleceğidir. Bu anlayışı Türkiye’ye yerleştiren AK Parti’dir. En başından bu tarafa gençlik kollarımız önemli görevler üstlendi. Önemli yüklerin altına girdi ve bu görevlerden alnının akıyla çıktı. Ben de bu partide 16 yıl önce gençlik kolları başkanı olarak görev yaptım. AK Parti’de gençlik hareketinin içerisinde olmaktan büyük mutluluk duyduğumuz ifade etmek istiyorum. Özellikle seçimlerde büyük fedakarlık göstererek çalışan gençlerimizi bu işin asıl kahramanlarıdır. Bundan sonra da böyle olacak. Herkes bu davanın ne demek olduğunun bilincindedir. Türkiye önemli dönemeçlerden geçiyor. Önemli bir eşiği aşıyoruz. Türkiye dış politikasını artık kendisi belirliyor. Geleceğe emin adımlarla yürüyor. Önümüze her zaman olduğu gibi engeller çıkarılmaya çalışılıyor. Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin önü kesilmeye çalışılıyor. Çevremizi terör örgütleri ile kuşatmaya çalışıyorlar. Bu kuşatmayı Cumhurbaş-kanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde aştık. Önümüzde 2019 seçimleri var. 2019 seçimlerinin ne kadar önemli olduğunun far-kındayız. Kongrelerimizin tamamlanmasının ar dından 2019 seçimlerine daha güçlü bir şekil-de hazırlanmanın gayreti içerisinde olacağız.”
MİLLETVEKİLİ MURAT DEMİR:
“Gençlik kollarımızın kongresi hayırlı olsun. Gençlerimizin üzerindeki sorumluluk bir kat daha arttı. Hep beraber 2019 yılı seçimlerine, omuz omuza gece gündüz demeden çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bu ülkenin geleceği gençlerin elindedir. Bıkmadan, yorulmadan çalışmak zorundayız. Parti olarak biz ne kadar güçlü olursak dünya üzerindeki mazlumlar da o kadar güçlü olur.
MİLLETVEKİLİ HAKKI KÖYLÜ:
“Bizler gençlerimizden ne bekliyoruz? Gençler bu ülkede reform yapacak kişilerdir. Reform yapmaya emin olan kişilerdir. Atatürk Gençliğe Hitabesi’nde de bahsetmiştir ve gençlere büyük önem vermiştir. Hitabeyi iyi okursanız orada ne demek istediğini daha iyi anlarsınız. Bahsedilen konuların Türkiye’de gerçekleştiğini, bazılarının bittiğini anlarsınız. Uzun yıllar önce söylenmiş sözler bugün hala geçerliliğini korumaktadır. Gençlerimiz akıllarını beyinlerini iyi kullanmak zorundadırlar. Hiç kimse aklını başkasına kiraya vermesin. Başkalarının güdümüne girmesin. Gençler reform yapacaktır ama tecrübelerden de istifade edeceklerdi. Eğer aklını ve vicdanını özgürce kullanıp bilime de önem verdiyse gençleri kimse elde edemez. Doğrunun olduğu yer neredeyse oraya gider. Bizim gençlerden beklediğimiz budur. Günü birlik işlerin yanı sıra tahsilinizi iyi almazsanız memlekete faydalı olamazsınız. İnsanlarla çok iyi iletişim kuracaksınız. Biri size bir adım geliyorsa siz iki adım gideceksiniz. Bunlar AK Parti’de olması gereken şeylerdir. Başka partilerde olmayabilir.”
İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ:
“Bugün burada sadece bir kongre icra etmiyoruz. 2023 yılı hedeflerinin adımlarını atacak 2053 Türkiye’sini inşa edecek, 2071 Türkiye’sine ışık tutacak adımlar atıyoruz. Gençlerimiz iradelerini yok sayanları unutmamalı. Köklerinizin toplayıcısı olmalıdırlar. Kendi kalıbına sığmadan yeni gençliği, yeni Tür-kiye’yi, yeni AK Parti vizyonunu inşa edeceğiz. Öyle bir yürüyeceğiz ki Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda yorulmadan, bıkmadan, usanmadan daima yürüyeceğiz. Bu kutlu yolda her nefesimizde bağıracağız. Medine’de Fahrettin Paşa’ın dik durduğu gibi Kastamonu’da da dik duracağız. Bu yolda her daim gençlerle birlikte yürüyeceğiz. Önümüzde zor bir seçim süreci var. 2019 seçimlerinden de bugüne kadar olduğu gibi kapı kapı dolaşarak zaferle çıkmak için çalışacağız. Sıkılmadık el bırakmayacağız. En ücra köşemizde bulunan yerleşim yerlerine kadar ulaşarak vatandaşlarımızla sıcak temasımızı kesmeden çalışacağız.”
AK PARTİ GENEL BAŞKAN
YARDIMCISI ÇİĞDEM KARAASLAN:
“Bu şehirde olmak büyük bir şanstır. Bu şehir Anadolu’ya ilham veren bir şehirdir. Bu şehrin manevi şahsiyetlerinin varlığı gençlerimiz için ilham kaynağıdır. Kastamonu’da genç olmak farklı bir mutluluktur. AK Parti sevdası liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlik yıllarında başladı. Geçmişten gelen bu siyaseti hafife almamak gerekir. AK Parti’de siyaset yapıyorum diyenin çok güçlü bir iddiası var demektir. O kişi risk alıyor demektir. O kişi çok güçlü bir Türkiye istiyor demektir. AK Parti millet iradesini merkeze alır. Bu merkezde en çok gençler vardır. Kadınlar vardır. Gençlere en çok değeri Cumhurbaşkanımız vermiştir. Gençlerle birlikte aynı hayali kurmuştur. Arkasındaki güçlü bir bakış açısı ve inançla birlikte çok çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Bu ülkenin bize çok ihtiyacı var. Bizim gibi düşünen, vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkan gençlere çok ihtiyacı var. Genci yaşlısı, kadını erkeği ile hep bera-ber olacağız. Türkiye’nin yarınları için kafa yoracağız. Siyasette en önemli kural samimi-yettir. Biz millete karşı samimi olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun olmaz. Laf-la, sözle samimiyet ifadesi yapanların uygulamalarına bir bakın. Biz gençlik olduğu sürece dinamik olabiliriz. Gençlerin fikrine, bakış açılarına, vizyonuna ihtiyacımız var. Gençlerin Türkiye’nin geleceğine yön verecek atılımları yapmalarına ihtiyacımız var.”

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...