Akdağ: “10 yıl halkın avukatı oldum”

Ana Sayfa » Eğitim » Akdağ: “10 yıl halkın avukatı oldum”

63156

Sağlık eski Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ Kastamonu’da konferansa katıldı.
Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Konferans salonunda düzenlenen “Dönüşümsel Liderlik ve Türkiye Sağlıkta dönüşüm programı” konulu konferansa Vali Şehmus Günaydın, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Porf.Dr.Seyit Aydın ve öğrenciler katıldılar.
Öğrencilere “İçinde bulunduğunuz huzur ortamının kıymetini bilin” diyerek seslenen Sağlık eski Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ “Bizim eğitim aldığımız zamanlar anarşi dönemi olarak bilinirdi.Biz o dönemlerin zor şartları altında eğitim aldık” dedi.
Akdağ 2003-2012 yılları arasında Türkiye’de Sağlık alanında yapılan çalışmalar ile ilgili sunumlar eşliğinde verdiği konferansta: “2002 yılında Ak Parti ile ülkemize büyük fırsat doğdu. Bizler göreve gelmeden önce Ekonomi bozuktu,Ülke itibarı yerlere düşmüştü,İnsanlarımızda müthiş umutsuzluk vardı.Ama bugün bakıyoruzki Türkiye 12 yılda Müthiş kabuk değiştirdi. Sağlık’ta kötü durumdaydık o zamanlar, Sağlık sorunu hep en baştaydı. Doğu Anadolu, Güneydoğu ve Kastamonu gibi bölge ve illerimizde Sağlık hizmetleri yönünden hizmet yoksunuydu. Milletin büyük beklentilerine bizler karşılık veremeseydik bugün Koolisyon hükümetleri ile yolumuza devam eder hiç bir işinde yürümemesine neden olurduk. Biz Toplumsal olarak haklarımızın peşine düşersek başarılı oluruz. 10 yıllık Sağlık Bakanlığım dönemimde halkın sorunlarının çözümü konusunda çalışarak halkın avukatı oldum,Sırf bu halk daha iyi hizmet alsın diye. Bizi denetleyen mercilerle yani Sivil Toplum örgütlerinin temsilcileri ile sık sık bir araya gelerek sorunların hep birlikte çözüme kavuşturulmasını sağladım” dedi.
Sağlık eski Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ konferans sonrası Kastamonu Üniversitesinde onuruna verilen yemeğe katıldıktan sonra Kastamonu’dan ayrıldı.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...