Anket tepkisi

Ana Sayfa » Eğitim » Anket tepkisi

1612152

Kastamonu’da bir okulda öğrencilere dağıtılan anket formu, velilerin tepkisini çekti.
Şehit Şerife Bacı Ortaokulu’nda okuyan 8.sınıf öğrencilerine dağıtıldığı iddia edilen ve içerisinde yer alan soruların siyasi sorular olduğunu savunan Türk Eğitim Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan duruma tepki gösterdi.
Afacan yazılı açıklamasında şunları söyledi: “14 Aralık Pazartesi günü Kastamonu Şehit Şerife Bacı İlkokulunda Bilim Sanat Merkezi idarecilerinin hazırladığı ilköğretim ve ortaöğretim öğrenci velilerinin başkanlık sistemine bakış açılarını incelemek ve değerlednirme adı altında yapılan anket ilmiz açısından tam bir facia olmuş. Okullarımız siyasetin bir parçası haline getirilmeye çalışılmıştır. Bu işlemi yapanları öncelikle şiddetle kınıyor, bu işlemin yapılması aşamasında bu olaya göz yuman tüm idarecilerimizin bu olayın sorumluları olduğunun bilnmesini istiyorum. Bu anketler okullarımızda Milli Eğitim Müdürlüğümüzün izniyle yapılabilmektedir. Dolayısıyla bu anketin yapılabilmesi için anket yapan kuruluşun veya kişlerin Milli Eğitim Müdürlüğümüze önceden dilekçe ile müracaat etmeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü Anket Komisyonunun bu anketleri incelemesi ve Milli Eğitimin temel yasasına uygun olmayan anketlere izin verilmemesi gibi bir süreç yaşanması gerekirken okullarımızda siyasi amaçlara hitap ve hizmet edebilecek soruların olduğu bir anket Milli Eğitim Müdürlüğü Anket Komisyonundan geçmiş, Valilik oluru almış ve okullarımızda uygulanmıştır. Uygulanan okulumuz bize gelen bilgiler ışığında Şehit Şerife Bacı Ortaokulu’dur. Sekizinci sınıfların öğrencilerine dağıtılan anket formunun bir kısmı öğrenciler tarafından doldurulmuş, bir kısmı ise velilere götürülmüş, velilerin doldurması istenmiştir. Tabi ki bi velilere belgeler ulaştıktan sonra haberdar olduk. Incelediğimizde özellikle başkanlık sisteminin ve bir partinin adı yazılarak durum değerlendirmesi istenmesini okullarımızın siyasetle karıştırılması olarak algılamaktayız. Bunu şiddetle kınıyor, bu olaya bulaşan herkes hakkında idari ve yasal işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz.”
İlköğretim ve Ortaöğretim Öğrenci Velilerinin Başkanlık sistemlerine bakış açılarını incelemek ve değerlendirmek için hazırlandığı belirtilen ankette, öğrenci velilerine 18 soru sorurluken soruların içersinde “Ülkemizde son yıllarda tartışılan bir konu olan Başkanlık sistemine geçilmesi hakkında neler düşünüyorsunuz” sorusuda yer aldı.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...