Avrupa Kupası Kastamonu’da

Ana Sayfa » Haberler » Avrupa Kupası Kastamonu’da

32161

Kastamonu, 7 Şubat Pazar günü ev sahipliği yapacağı Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros müsabakaları için geri sayıma geçti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık, Türkiye Atletizm Federasyonu Yarışma Koordinatörü Can Korkmazoğlu, Spor Şube Müdürü Adem Keloğlu ve Atletizm İl Temsilcisi Suat Çetinkaya dün il müdürlüğünde bir toplantı düzenleyerek dev organizasyonla ilgili bilgi verdi.
7 Şubat Pazar günü 10.00 ila 14.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek yarışlara Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Belçika, Britanya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, İspanya, İsveç, İsviçre, Litvanya, Lüksemburg, Norveç, Portekiz ve Yunanistan’dan 188 sporcu katılacak.
Avrupa’da kış sezonunun atletizmdeki en saygın yarışı olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros müsabakalarına 15 ülkeden 33 takım ve 300’e yakın sporcu ve idarecinin katılacağını söyleyen Türkiye Atletizm Federasyonu Yarışma Koordinatörü Can Korkmazoğlu, bu organizasyonla Avrupa’nın en önemli kros parkurlarından birinede kavuşmuş olacağını kaydetti.
“HEDEF EN AZ ÜÇ TAKIM ŞAMPİYONLUĞU”
Türkiye’nin bu şampiyonada 4 takımla temsil edileceğini belirten Korkmazoğlu, “Ülkemizi yarışlarda, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Fenerbahçe, Kocaeli Darıca Belediyespor ve Bursa Belediyespor temsil edecek. Biz bu dört takımın en az üçünden şampiyonluk bekliyoruz. Bireysel olarak da 8-9 atletimizin kürsüye çıkmasını ümit ediyoruz. Avrupalı delegasyonun da beğendiği bir parkurumuz var Kastamonu’da. Rakım bin 100 metre, biraz zorlayıcıdır. Güzel bir mücadele olacak. Sayın valimizin, belediyemizin, gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğümüzün çalışmalarıyla boş bir araziyi harika bir Avrupa şampiyonası alanına çeviriyoruz. 7 Şubat Pazar günü çok güzel, renkli bir organizasyon olacak. Çok insanın emeği var, inşallah bu emeklerin karşılığını almış olacağız” diye konuştu.
AKBIYIK: “İSMİMİZİ TESCİL EDECEĞİZ”
Kastamonu’nun uluslararası organizasyonları kaldırabilecek güç ve potansiyele sahip olduğunun Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros müsabakaları ile tescil edilmiş olacağına vurgu yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık ise “Konum itibari ile de uluslararası kriterleri de yakaladığımız pistimiz havaalanına 5 km uzaklığında. Bunu Kastamonu için bütün samimiyetimle belirtmek istiyorum ki, sportif organizasyon bazında uçaktan indiğinizde 2 km’de otelinize, 3 km’de pistinize hatta 25 km içerisinde de kayak merkezine gidebileceğiniz bir yer olduğunu zannetmiyorum. Bu nedenle Kadıdağı mevkii spor organizasyonları ve spor tesisleşmesi açısından mükemmel denilebilecek bir yer ve sonuç olarak böyle bir yere sahip olduğumuz için bütün olimpik organizasyonları Kastamonu’da yapabilecek düzeyde bulunmaktayız. Son yıllarda üstlenmiş olduğumuz, Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası ile ondan öncede yapmış olduğumuz Türkiye Enduro Şampiyonası ve bu organizasyonla Kastamonu’muzun değerlerini gün yüzüne çıkarmayı amaçlıyoruz.” dedi.
ÇETİNKAYA: “GÜÇLÜ BİR
ALT YAPI KURULMALI”
Bu gibi büyük organizasyonlarda Kastamonulu atletlerin de mücadele edebilmesi için her yönden güçlü bir alt yapı oluşturulması gerektiğini söyleyen Atletizm İl Temsilcisi Suat Çetinkaya’da “Ekonomik olarak giderlerinizin karşılanması ve alt yapının iyi bir şekilde oluşturulması gerekiyor. Biz şuanda Kastamonu’da yetiştirdiğimiz sporcuları dışarıya vermeye başladık. Çünkü şartlar bunları gerektiriyor. Ekonomik anlamda çok fazla gücümüzde yok.” diye konuştu.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...