Başbakan: ‘Hepsi nostalji oldu’

Ana Sayfa » Haberler » Başbakan: ‘Hepsi nostalji oldu’

2712164

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli açılış programının ardından Kastamonu kent merkezini ziyaret etti.
Nasrullah Meydanı’nda Başbakanlık otobüsünün üzerinden halka seslenen Başbakan Yıldırım: “Bugün Ilgaz ilçemizden çıktık, 3 dakikada Diphan’a geldik. Nerede o karla kaplı virajlar, hepsi nostalji oldu” diye konuştu.
Başbakan Yıldırım, buradaki konuşmasına ilçelerimizin adını tek tek sayarak ve ilçelerimizi selamlayarak başladı.
“Kastamonu, tarihin eşsiz güzelliklerinin buluştuğu adeta bir müze şehir. Dünya kültür miraslarının en muhteşem eserleri Kastamonu’da yer alıyor” diyen Başbakan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öyle bir şehirdeyiz ki; İstiklal Mücadelemizin tarihinin yazıldığı Kastamonu’dayız… Kastamonu, Çanakkale destanını yazan yiğit şehitlerimizin en fazla olduğu şehrimizdir.”
Restorasyonu tamamlanan Nasrullah Camisi’nin, Milli Mücadele yıllarındaki önemine ve Mehmet Akif Ersoy’un buradan yükselen vaazına dikkat çeken Başbakan: “İstiklal Şairimiz ne güzel geleceği görmüş, İşte 15 Temmuz gecesi o tanklar, bombalar insanımızın üzerine yağmur gibi yağarken, iman dolu göğsümüzle ayağa kalktık, alçak FETO’culara hesabını verdik” dedi.
“Bugün Kastamonu ayrı bir güzel” diyen Yıldırım, şunları söyledi: “Bugün 139 yıllık hayal gerçek oldu. Ilgaz Tüneli açıldı, hayırlı uğurlu olsun. Ilgaz’dan girdik 3 dakika da Diphan’a geldik. Nerede o karla kaplı virajlar, hepsi nostalji oldu. Bineceksiniz aracınıza yarım saatte Ilgaz ilçesine varacaksınız. Biz Ferhat’ız Ferhat, Şirin’e ulaşmak millete ulaşmak, sizlere ulaşmak için dağları deleriz, tüneller yaparız, engel tanımayız. Hizmet bizim işimiz, biz mazeret değil iş üreterek bugünlere geldik.”
BAŞBAKAN: KASTAMONU
DÜNÜRÜMÜN MEMLEKETİ
Meydandaki coşkulu kalabalığın sloganları ile zaman zaman konuşmasına ara veren Başbakan: “Eee… Kastamonu ne de olsa dünürümün memleketi, olacak o kadar. Hiç merak etmeyin, her şey daha güzel olacak. Terör örgütleri ve onların sırtını sıvazlayanlar, şunu iyi bilsinler ki, 15 Temmuz’dan ders almadıysanız daha da beterini görürsünüz. Kastamonu’dan duysunlar bu sesi. Şerife Bacı’nın torunlarının sesi bu” dedi…

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...