Bursa tarihi belli oldu

Ana Sayfa » Haberler » Bursa tarihi belli oldu

102161

Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Tiftik ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak’a Bursa Kastamonu Günleri hakkında bilgi aktarmak amacıyla nezaket ziyareti düzenlendi.
Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Tiftik: “5 yıl önce göreve geldiğimizde kendimize 3 ana hedef belirledik. Birincisi Bursa Kastamonu evi yapmak idi… 50 milyon Euro bedelli, 170 dönüm arazi üzerine kurulu, dünyada eşi benzeri bulunmayan 81 il, Balkanlar ve Kafkasları da içerinde barındıran Hemşeri dernekleri yerleşkesi projesi kapsamında iki katlı, alt katında yöresel lezzetler ve sergi salonu üst katında toplantı salonları, bahçesinde kuyu kebabının olacağı Kastamonu Evi olarak yerimizi aldık ve çok yakın zamanda Bursa Kastamonu Evi Kastamonululara miras olarak kalacak ve hizmet verecektir. İkinci olarak Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonunu kurmak hedefimizdi. Bursa’nın tüm ilçelerinde teşkilatlanıp, her ilçede dernekler kurarak 23 Kasım 2014 tarihinde Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonunu kurduk. Üçüncü olarak da Bursa Kastamonu Fünleri serisini gerçekleştirmek idi. Bursa’daki Kastamonululardan çok daha güçlü, çok daha maddi imkanlara sahip, çok daha nüfusa sahip illerin başaramadığını başararak, 2012-2013-2014-2015 tarihlerinde 4 kez üst üste Kastamonu ilimizin tarihi, turizmi, el sanatları, hediyelik eşyaları, konser, defile, panel, halk oyunlarının sunulduğu Bursa Kastamonu Günleri gerçekleştirilmiştir. 15-19 Nisan 2016 tarihleri arasında bu yıl geleneksel hale gelen 5.Bursa Kastamonu Günleri düzenlenecektir” dedi.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kastamonu kent protokolü, kent dinamiklerinin kendilerine destek vererek gurbette kendilerini yalnız bırakmamalarını beklediklerini belirten Tiftik: “Bu tanıtım günleri sayesinde geri dönüşüm sağlanmıştır. Bursa’da Kastamonu çekme helvası, pastırma, bal, siyez bulguru, sarımsak, pirinç, taş baskı, sarı yazma, el sanatları, hediyelik eşya bayilikleri oluşmuş, düzenli olarak Kastamonu’dan Bursa’ya siparişler gönderilerek Kastamonu ekonomisine katma değer sağlanmıştır. Aynı zamanda 2015 yaz aylarında 4-5 kez tur düzenlenmiş ve Bursa’dan Kastamonu’ya konaklamalı turist getirilerek yine Kastamonu ekonomisine katma değer sağlanmıştır. 15-19 Nisan 2015 tarihlerinde bütün hemşerilerimizi 5.Bursa Kastamonu Günlerine bekli-yoruz” diye konuştu.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...