Çocuk Trafik Eğitim parkı açıldı

Ana Sayfa » Eğitim » Çocuk Trafik Eğitim parkı açıldı

26151

Kastamonu Belediyesi’nin Kuzeykent’e inşaa ettiği Çocuk Trafik Eğitim Parkı dün itibariyle hizmet vermeye başladı.
İlkokul öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı tanıyacak olan projeden tüm okullar ücretsiz faydalanabilecek.
Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın dün gerçekleştirilen açılışında kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Trafik Eğitim Parkı uygulamasının mevzuat gereği her ilin yapması gereken bir proje olduğunu söyledi. Kastamonu Belediyesi olarak böyle bir projeyi tamamlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Babaş; “Bundan sonra çocuklarımıza burada Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğümüzle ortak ve koordineli bir şekilde trafik eğitimi vermek istiyoruz. Bu yaşlarda kazanılacak bir eğitim ileriki yaşlarda onlara çok fayda sağlayacak” dedi.
BAŞKAN BABAŞ: “BURADA
HEM EĞLENECEKSİNİZ,
HEM ÖĞRENECEKSİNİZ”
Öncelikle sürücülerin şehir içinde hız limitini aşmamalarını arzu ettiklerini belirten Babaş: “Şehir içi hız limitlerine uymamakta ısrar ediyoruz. Hepimize aracın üzerine çıktığımız zaman limit yeterli gelmiyor. Ulaşımın düzenlenmesi ve trafiğin iyileştirilmesi adı altında bir proje başlattım. O proje kapsamında şehirde bazı düzenlemeler yaptık. Bu düzenlemelerde kavşakların yeniden ele alınması vardı. Belki kavşaklar insanlara gereksiz gelebilir ancak bu Kastamonu trafiğinde gerekli. Sinyalize kavşaklar bir bakıma hız kesici oldu. Siz küçük yaşta bu eğitimi alın. Emniyet kemerinin önemini halen idrak edemedik. Yakınlarınızın da takması için uyarın. Burada hem eğleneceksiniz hem öğreneceksiniz” diye konuştu. Trafik polislerinin ve Zabıtalar tarafından öğrencilere bilgiler verilmesinin ardından öğrenciler arabaların başına geçti ve öğrendiklerini eğlenerek uygulamanın keyfini çıkardı.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...