Dershaneler ile ilgili konuştu

Ana Sayfa » Eğitim » Dershaneler ile ilgili konuştu

25111

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanındaki törenlerin ardından Halk Eğitim Merkezi salonunda bir program düzenlendi.

 

Cumhuriyet meydanındaki çelenk sunma töreninin ardından Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen programda Yeni atanan öğretmenler ve Emekli öğretmenler adına konuşmalar yapıldı.

 

Günün anlam ve önemi ile ilgilide İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy konuşma yaptı. Aksoy konuşmasında şunları söyledi: “Anne ve Babalarımızdan çok bizlerde en çok emeği olanlar öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimiz bir muma benzemekte ve mum gibi erirken içindeki güzelliğe insanlara vermektedir. Bir gün değil bizler için her gün Öğretmenler günüdür. Para ile pul ile yapılacak bir iş olmayıp gönül ve sevgi ile bu meslek yapılmaktadır”

 

Konuşmasında Öğretmen ve öğrencilerede mesajlar Müdür Aksoy Öğretmenlerin yorulmadan, usanmadan eğitim yolunda yürümelerini istedi.

 

Vali Erdoğan Bektaş ise konuşmasında: “Ülkemiz eğitime çok önem veriyor. Verilen hizmetler eğitim odaklı. Eskiden sokaklarda 2 tabela çok bulunurdu. Bunlar doktor ve dershane tabelalarıydı. Bugün Sağlık’daki atılımlar nedeniyle Doktor tabelaları yok denecek kadar azaldı. Bilindiği gibi Dershaneler ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Dershanelerin varlığı eğitimdeki sıkıntının sonucudur. Dershanelerin varlığı problemdir. Sorunlar en kısa sürede inşallah ortadan kalkacaktır. Öğretmenlerimiz kutsal bir mesleği icra etmektedirler. Okullarımız yenileniyor. Fatih projesi bir çok proje ile okullarımızı buluşturuyoruz. Eğitimde dünyanın geldiği yer artık bu projeler sayesinde bizde de yer buluyor” dedi.

 

Program konuşmaların ardından  Mesleğe  yeni katılan öğretmenlerin yemin töreni ve emekli öğretmenlere plaket ve Hizmet belgelerinin verilmesinin ardından çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

 

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...