Engelliler günü mesajı

Ana Sayfa » Eğitim » Engelliler günü mesajı

3122

Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Mehmet Doğan 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya geldi.

Doğan Engelli öğrencilerinin ve velilerinin yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiği açıklamasında şunları söyledi:

“Her yıl 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” olarak ülkemizde ve dünyada kutlanmaktadır. Bu vesile ile engelli bireylerimizin ve onların fedakar anne ve babalarının bu özel gününü kutluyor, kendileri için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Engelli bireylerimize hizmet veren önemli bir kurum olarak, bu kardeşlerimizin ve fedakarlıkları her türlü takdirin üzerinde olan anne ve babalarının sıkıntılarını, dertlerini anlamaya ve gidermeye çalışmanın bir insanlık borcu olduğunu düşünüyoruz. Bu bireylerle yüz yüze yaptığımız görüşmeler sonucunda pek çok problemlerinin olduğunu görüyoruz. İşte bu problemlerin en önemlilerinden biri, toplumdaki diğer bireylerin kendilerine olan bakış açısı ve davranışlarıyla ilgilidir.

Engellilerimiz ve yakınları bazı insanların kendilerine acıyarak baktıklarını, bazılarının ise insan muamelesi yapmadıkları ve dışladıklarını, özellikle mahalle ve okullarda diğer çocuklardan bazılarının kendilerini oyunlarına dahil etmediklerini, onlarla alay ettiklerini ve bazılarının da kendilerini iteklediklerini söylüyorlar. Engelli çocukların velilerinin bazıları, çocukları ile sokaklarda rahat gezemediklerini, bazı insanlar tarafından davranışları ve bakışlarıyla rahatsız edildiklerini belirtiyorlar. Velilerin bir kısmı, bazı okul idarecileri ve öğretmenlerin engelli çocuklarını okula almak istemediklerini dile getiriyorlar, bazıları da toplu taşıma araçlarında kendilerine anlayışlı davranılmadığını ve çocuklarına yer verilmediğinden şikayet ediyorlar. Bu sıkıntılar ve şikayetler devam edip gidiyor”

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...