Ergin: Bayrağımıza sımsıkı sarılacağız

Ana Sayfa » Haberler » Ergin: Bayrağımıza sımsıkı sarılacağız

Kastamonu Esnaf ve Sanatkalar Odaları Birliği (KESOB) ve çatısı altında bulunan odalar, 15 Temmuz hain darbe girişimin yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
KESOB’ta düzenlenen toplantıda birlik ve oda başkanları adına konuşan KESOB Başkan Dursun Ergin, devletinin birlik ve beraberliğini ve milletin serbest iradesi ile seçilmiş hükümeti ve demokratik rejimi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe ve devleti işgal girişimini, 15 Temmuz’un yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınadıklarını söyledi.
Kastamonu esnafının ahilik gelenek ve kültüründen geldiğini, her zaman devletinin ve milletinin yanında yer aldığını belirten Ergin nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olduklarını ve olmaya devam edeceklerini kaydetti.
“DARBELERE KARŞI DİMDİK
AYAKTAYIZ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Millete ve devlete acımasızca saldıran kirli ve sapık ellerin 15 Temmuz 2016’da kırıldığını belirten KESOB Başkanı Dursun Ergin; “Türkiye Cumhuriyeti devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit etmiştir. 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe ve devletimizi işgal girişimini, 15 Temmuz’un yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz. Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman Devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir zaman Cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman milletimiz; ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkarlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile devletimizin, milletimizin ve meşru cumhuriyet hükümetimizin yanında yer alacaktır. 15 Temmuz 2016’da yüce milletimize ve devletimize acımasızca saldıran kirli ve sapık eller kırılmış ve tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkma azim ve kararlılığımız ülke olarak gösterilmiştir. Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir. Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şe-kilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki, milletimizin azmi ve kararlılığı sayesinde kısa bir süre içerisinde bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştır” diye konuştu.
“KAMUDAN BUNLARIN
YANDAŞLARI TEMİZLENMİŞTİR”
Hükümet tarafından alınan önlem ve yapılan reform niteliğindeki çalışmalarla Türkiye’nin hızla toparlandığını ifade eden Ergin; “İstihdam ihracat ve büyüme yönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır. FETÖ ve diğer terör örgütlerine fiilen destek olanlar bu örgütlerin mensupları örgütle ilişkisi alakası ve iltisak bulunanlar bağımsız Türk Yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlar-dır. Daha güçlü bir Türkiye ve devlet yapısı için, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bunların yandaşları temizlenmiştir. Dimdik ayakta durabilmek milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ve hedeflerimize ulaşmak için birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek gayret ve çaba göstermeliyiz” dedi.
Türkiye’nin FETÖ’ye karşı birlik olması gerektiğine vurgu yapan Ergin; “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Gazi meclisimiz, başbakanımız, siyesi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıl dönümünde kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 249 şehidimize Allah’tan gani gani rahmet. 2 bin 301 gazimize de yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni edi-yoruz. Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar varlığını sürdürecektir. Biz esnaf ve sanatkarlar teşkilatı olarak ülkemizin geleceğine güveniyor milletler camiası içerisinde ülkemizin hak ettiği en iyi yere en kısa sürede ulaşacağına en büyük gücün Yüce Milletimizin İradesi olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...