Explore Kastamonu hedefleri olan büyük bir proje

Ana Sayfa » Haberler » Explore Kastamonu hedefleri olan büyük bir proje

KASTAMONU Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) ve Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği (KASFOT) tarafından ortaklaşa yürütülecek olan “Explore Kastamonu” (Kastamonu’yu Keşfet) projesinin tanıtımı düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı.
Penbe Han’daki basın toplantısına KASGEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, KASGEG Şube Başkanı Av. Özgür Ergülenoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, KASFOT Başkanı Suat Cumali Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Program da bir konuşma yapan KASGEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, Kastamonu Genç Girişimciler Derneği olarak faaliyetlere hız kesmeden devam ettiklerinin altını çizdi.
KÜÇÜKŞABANOĞLU: “DEĞİŞİM
TEKNOLOJİ İLE OLUYOR”
Konuşmasının hemen başında geçtiğimiz yıl uyguladıkları ‘Hayallerim Var’ projesinden söz eden Küçükşa-banoğlu: “İlk kez halka hayallerini sorarak ‘Hayalim Var’ projesini gerçekleştirmiştik ve bu projede Kastamonu’nun tanıtım eksikliği ön plana çıkmıştı. Bizler de dernek olarak bu eksikliği nasıl giderebiliriz diye kendi adımıza tartışırken, sosyal medya üzerinden bir tanıtım atağına geçelim istedik. Bu tanıtım atağını biz kendi başımıza da yapabilirdik ama Kastamonu’da çok güzel işler yapan, Kastamonu tanıtımını en iyi şekilde yapan Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği ile birlikte yapmaya karar verdik. Açıkçası Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği benim de yakından takip ettiğim ve Kastamonu adına güzel çalışmalar yapan bir dernek. Biz bu projeyi gerçekleştirirken dört ayrı toplantı yaptık ve bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdik. Tabi Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor. Bu değişime de Kastamonu’nun ayak uydurması gerektiğine inanıyoruz. Bu değişim teknoloji ile oluyor, bizler de bu teknolojiyi kullanarak projemizi gerçekleştireceğiz” dedi.
“EXPLORE KASTAMONU
HEDEFLERİ OLAN BİR PROJE”
Projenin adını; Explore Kastamonu yani Kastamonu’yu Keşfet olarak duyuran Küçükşabanoğlu: “Biz burada sosyal medya hesaplarını kullanarak Kastamonu’yu sadece Türkiye’ye değil, Dünya’ya tanıtmaya karar verdik. Instagram başta olmak üzere facebook ve twitter üzerinden Kastamonu fotoğraflarını yayımlayacağız. Ağırlıklı olarak Instagram üzerinde bu çalışmayı gerçekleştireceğiz. Instagram’ın Dünya’da 500 milyon kullanıcısı var. Ne kadar çok insanı Kastamonu’ya çekebilirsek o kadar iyi olacak. Bir proje yapıyorsanız hedefiniz olması lazım; Explore Kastamonu hedefleri olan önemli bir proje. Biz birinci yılda 40 bin, ikinci yılda 100 bin, üçüncü yılda ise 200 bin takipçi hedefliyoruz. Nasıl bir sistemimiz olacak diye sorarsanız; Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği’nin fotoğraflarını Explore Kastamonu hesabında yayımlayacağız. Ancak Kastamonu’da fotoğraf severler varsa, onlara duyuracağımız mail adresine fotoğraflarını gönderenler olursa da heyetimiz onu değerlendirerek sosyal medya hesabımızda yayımlayacağız” dedi.
BİRLİKTE İŞ YAPMA
KÜLTÜRÜ KASTAMONU’DA
ARTIK BAŞLIYOR…
Projenin Kastamonu’ya kazanımlarını zamanın göstereceğini söyleyen Zafer Küçükşabanoğlu: “Biz şuna inanı-yoruz; birlikte iş yapma kültürü Kastamonu’da artık başlı-yor. Artık biz tanıtımı teknolojiyi kullanarak yapmamız gerektiğine inandığımız için bu sosyal medya hesabını kuruyoruz. Biz Kastamonu tanıtımı için güçlerimizi birleştirerek bunu birlikte yapma kararını aldık. Açıkçası birlikte iş yapma kültürü anlamında da Kastamonu’ya örnek olacağımıza inanıyorum. Kastamonu’yu sadece Merkez değil, tüm ilçelerimizle birlikte tanıtacağız. Yurt içinde hedeflerimiz var, Türkiye içinde yaşayan vatandaşlarımızı da Kastamonu’ya çekmek istiyoruz ama ilk hedefimiz yurt dışında yaşayan vatandaşlar. Yurt dışındaki insanları Kastamonu’ya getirmek istiyoruz. O nedenle fotoğrafların tanımı İngilizce olarak da yer alacak” diye konuştu.
ERGÜLENOĞLU: BU İŞİ
ÇOK DEĞERLİ BULUYORUZ
Küçükşabanoğlu’nun ardından KASGEG Şube Başkanı Özgür Ergülenoğlu kısa bir konuşma yaptı. Ergülenoğlu: “Daha önceki projelerimizde de öne çıkan konu; Kastamonu’nun tanıtım eksikliği yaşamasıydı. İki dernek olarak bir araya geldiğimizde, Kastamonu’nun tanıtım olarak eksik kaldığı ve bir şeyler yapmamız gerektiğiydi. Kastamonu’nun tanıtım eksikliğini giderme adına ve birlikte iş yapma kültürü adına önemli bir çalışma. Bu işi çok değerli buluyoruz ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
“BİRLİKTE, GÜZEL
İŞLER YAPACAĞIZ”
Basın toplantısının son konuşmasıcı KASFOT Başkanı Suat Cumali Güngör oldu. Güngör ise şu ifadeleri kullandı: “Bizim dernek olarak iki amacımız var. Bir tanesi fotoğrafı sevdirmek ve tanıtmak, ikincisi Kastamonu’yu tanıtmak… Genç işadamlarımızla birlikte bu projeyi yapmaya karar verdik, yola çıktık. Bazen bir kare fotoğraf, sayfalar dolusu yazıdan daha çok şey anlatıyor. Eğer biz bunu doğru yönlendirebilirsek, Kastamonu tanıtımı için önemli bir işi yapmış oluruz. Özellikle biz büyükşehirlerde sergiler açtık. Benim de hayalim yurt dışında bir sergi açmaktı, ümit ediyorum biz bu güç birliğiyle fotoğraflarımızı yurt dışına da taşıyacağız. Her yıl biz bunu kitaplaştırarak elle tutulur, insanlara gönderip tanıtımı birlikte yapabilme şansını da yakalayacağımızı düşünüyoruz. Birlikte güzel şeyler yapabileceğimize inanıyorum.”

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...