Görücü geldi

Ana Sayfa » Merkez » Görücü geldi

41020131

Bir süredir kapalı olan Özel Uğurlu Royal Hospital için umut ışığı yandı.

 

Dr. Atıf Uğurlu tarafından Kastamonu’ya kazandırılmasına günler kala kapanan Özel Uğurlu Royal Hospital’ın yeniden faaliyete geçirmek isteyen bir grup iş adamı dün Kastamonu’ya gelerek Kuzeykent’teki modern dev hastane binasında incelemelerde bulundu.

 

Kıbrıs’ta büyük yatırımları bulunan işadamı Aydın Tekarabacı, işadamı Kadir Eröncel, işadamı İsmet Uğur Başar, Dr. Selçuk Bilgin ve yönetici Aydın Özsoy’dan oluşan ekip hastane binasını beğenirken, Kastamonu’dan mutlu ayrıldı. Kastamonu’ya gelen işadamları adına bir açıklama yapan Dr. Selçuk Bilgin, “Ankara’da 30 yıl boyunca hekimlik yaptım. Artık özel sektörde de bir şeyler yapmak istiyoruz. Bunun için de işadamlarımızla birlikte Dr. Atıf Uğurlu ile görüşmelerimiz oldu. Atıf bey Kastamonu’ya gerçekten çok büyük bir yatırım kazandırmış. Dört dörtlük bir hastane. Her şey düşünülmüş. Burasını canlandırıp sağlık sektörüne kazandırmak istiyoruz” dedi.

 

Hastanenin 5 ortaklı bir konsorsiyum ile faaliyete geçmesini sağlayacaklarını, bu ortaklıkta Dr. Atıf Uğurlu’nun da yer alacağını söyleyen Dr. Bilgin, “Dr. Atıf Uğurlu da bu grubun içerisinde yer alıyor. Biz şu anda görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Her şeyin iyiye gittiğini söyleyebilirim.1 ay içinde her şey netleşecek. Yurt dışı bağlantılı bir hastaneyi Kastamonu’ya hatta ülkemize kazandıracağız. Kastamonu’ya geldik ve burada öncelikle Kastamonu Ticaret Borsası yönetimiyle de görüşmelerde bulunacağız. Ayrıca şehir hakkında da bilgi alıyoruz” diye konuştu.

 

Kastamonu’nun ulaşım sorununu havayolu ile büyük ölçüde çözdüğünü gördüklerini belirten Dr. Selçuk Bilgin, “Burası sağlık turizmi açısından da çok önemli bir konumda bulunuyor. Çünkü Kastamonu genel yapısı itibariyle buna elverişli. Ciddi olarak sağlık turizmi ile de ilgileneceğiz. Hastaneyi eğer faaliyete geçirirsek, ilerleyen dönemlerde burasını daha da genişleteceğiz. Hastane ile ilgili gerekli net açıklamayı ise bir ay içerisinde kamuoyuna yapacağız” dedi.

 

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...