Halep’e UN ve BATTANİYE

Ana Sayfa » Haberler » Halep’e UN ve BATTANİYE

2312161

KASTAMONU İl Müftülüğü tarafından Halep’te yaşayan insanlar için toplanan Un ve Battanyie dolu bir Tır dualar sonrası yola çıktı. Halep’e yardım Tır’ı için Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Müftüsü Osman Aydın ve vatandaşların katıldığı törende ilk konuşmayı Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın yaptı.
Aydın konuşmasında: “Kastamonu olarak Evliyalar diyarından sizlerinde katkısı ile hayırseverlerimizinde katkısı ile bir Tır un ve battainey göndermek üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Bugün yine İHH tarafından toplanan yardımların bulunduğu 2 Tır’ın duasını yaptık. Bundan sonra yine sizlerin duasıyla inşaallah Halep’te zor durumda olan insanlarımız için kardeşlerimiz için yardımlarımızı devam ettirmiş olacağız. Ben tüm katkı verenlerden Allah razı olsun diyorum. Herkesin her destek verenin bunun karşılığını alacağını buradan söylemek istiyorum” dedi.
Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım ise konuşmasında: “Terörün amacı halkımızda korku ve panik yaratmaktır. Korku çok şükür bizim lügatımızda yoktur” diyerek şunları söyledi: “Oradaki insanlarımızın insani ihtiyaçlarını gidermek adına topladığımız yardımları yola çıkaracağız. Bu Müftülüğümüzün yapmış olduğu bir çalışmaydı. Bunun hemen akabinde Kredi Yurtlar Kurumumuzun ve Kızılayımızın başlattıkları bir kampanya var. Bunun ardından Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kendi çalışanları arasında yina yine aynı şekilde yola çıkaracağımız hayır çalışması olacak. Arkasından inanıyorum ki başka kurumlarımız, başka insanlarımızda bu kanayan yaraya dur demek adına üzerlerine düşen görevi yerine getirecekler. Şunu bilmenizi istiyorum ki bu ülkenin birliğine, insanımızın refahına, huzurumuza, devletimizin birliğine uzanan kanlı ellerin bir uzantısı şu anda Halep’te. Biz burada sadece yapmış olduğumuz yardımlarla Rabbimizin rızasını kazanmanın yanı sıra bu hareketimizle terörle de mücadele etmiş oluyoruz. Terörün amacı halkımızda korku ve panik yaratmaktır. Korku çok şükür bizim lügatımızda yoktur. Ama terörle mücadele etmek topyekün mücadeleyi gerektirir. Sadece devletimizin görevi değil, bütün kurumların üzerine düşen görev olduğu gibi vatandaşımızında görevidir. Bu yapılan yardımlar ile de bu mücadeleyide yürütmüş olacağız”
Konuşmalar sonrası yapılan duanın ardından ise içerisinde 25 ton Un ve Battaniye bulunan Tır Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...