Havadan 6 ay da 20 sevk

Ana Sayfa » Merkez » Havadan 6 ay da 20 sevk

217142

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü, 2014 yılının ilk altı ayına ilişkin bilgilendirme yaptı.
Kurumdan yapılan açıklamaya aynen yer veriyoruz: “2 Özel Hastane, 9 Diyaliz Merkezi, 3 Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri Enfeksiyon ve TPN Denetimi,7 Transfüzyon Merkezi, 1 Özel Tıp Merkezi, 1 Özel Tıp Merkezi Cerrahi Müdahale Birimi, 1 Özel Poliklinik, 3 Özel Muayenehane,1 Ismarlama Protez ve Ortez Merkezi, 4 İşitme Cihazı Satış Merkezi, 32 Optisyenlik Müessesesi, 6 Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, 4 Özel Diş Hekimliği Muayenehane ve Müşterek Muayenehanesi, 106 Eczane ve 2 Ecza Deposu olmak üzere toplam 182 sağlık kurum ve kuruluşunun olağan denetimi yapılmıştır.
Bu denetimlerin yanı sıra ruhsat başvurusu, nakil, adres değişikliği, şikâyet vb. durumlar ile piyasa gözetimi amacıyla ve Bakanlığımız talimatları doğrultusunda olağan dışı denetimler de yapılmıştır.
Ayrıca; 1 eczane açılış, 3 eczane kapanış, 2 eczane nakil,1 ecza deposu açılış,1 bitkisel drog satış yeri kapanış, 1 diyaliz merkezi ruhsat iptali, 2 kamu diyaliz ünitesi açılış izni,1 diyaliz merkezi faaliyet izin belgesi yenileme, 3 acil ünitesi tescil, 2 yoğun bakım ünitesi tescili, 1 transfüzyon merkezi ruhsatlandırması, 1 poliklinik ruhsat yenileme, 1 tıp merkezi ruhsatlandırma, 1 cerrahi müdahale ruhsat yenileme, 4 optisyenlik müessesesi ruhsatlandırma, 8 optisyenlik müessesesi ruhsat yenileme, 1 ısmarlama ortez protez merkezi ruhsat yenileme ve 1 psikoteknik değerlendirme merkezi ruhsatlandırma işlemleri tamamlanmıştır. Müdürlüğümüzce; 112 Acil Sağlık Hizmetleri, 29 adet tam donanımlı, 16 adet hasta nakil, 4 adet kar paletli, 1 adet 4 yataklı, 1 adet obez, 1 adet yoğun bakım ve 1 adet özel donanımlı ambulans olmak üzere toplam 53 adet ambulans ile yürütülmektedir.
2014 yılı ilk altı aylık dönemde 23 acil sağlık istasyonumuz ve 251 personelimiz ile toplam 13269 acil hastaya acil sağlık hizmeti verilmiştir. Bunlardan 15 hasta helikopter ambulans, 5 hasta ise uçak ambulans ile sevk edilmiştir.
Sağlık Müdürlüğümüzce planlanan ve devam eden sağlık yatırımlarımız ise;
400 yataklı yeni Kastamonu Devlet Hastanesi inşaatı için 28 Nisan 2014 tarihinde ihale yapılmış olup 14 Temmuz 2014 tarihinde sözleşme imzalanmış ve yer teslimi aşamasındadır.
30 ünit kapasiteli yeni Kastamonu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatı, İl Özel İdaresi tarafından ihale edilmiş olup yüklenici firmaya yer teslimi yapılmış ve inşaatın %1’i tamamlanmıştır.
Halk Sağlığı Müdürlüğü Hizmet Binası için Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi ek Hizmet binası arsa alanı içerisinde 6000 m²’lik kısım ayrılmış olup Proje aşamasındadır.
50 yataklı yeni Taşköprü Devlet Hastanesi için Bakanlığımız tarafından proje ihalesi yapılmış olup tamamlanmak üzeredir. Proje teslim alındığında İl Özel İdaresi tarafından ihale edilecektir. Ayrıca hastanenin yapılacağı alanın bir kısmında kamulaştırma çalışmaları da devam etmektedir.
25 yataklı yeni Araç İlçe Devlet Hastanesi inşaatı devam etmekte olup inşaatın % 40’ı tamamlanmıştır.
20 yataklı yeni Devrekâni İlçe Devlet Hastanesinin arsa ve proje çalışmaları tamamlanmış ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılmıştır.
50 yataklı yeni İnebolu Devlet Hastanesi arsa çalışmaları tamamlanmış ve proje ihalesi tamamlanmak üzeredir. Bakanlığımızca yatırım programına alınması beklenmektedir.”

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...