‘İlk akla gelen şehir Kastamonu’

Ana Sayfa » Haberler » ‘İlk akla gelen şehir Kastamonu’

Ak Parti İl Gençlik Kolları Genel Kurulu için Kastamonu’ya gelen Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Ak Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluşma toplantısına katıldı.
Kastamonu’da yapılan ve yapılması istenen konularla ilgili fikir alışverişinde bulunulan toplantı da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı’ harekatına değinerek konuşmasına başladı. Son olarak 8 kahraman askerimizin Şehit olmasının kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden Karaaslan: “Şehitlerimize rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. İnşallah bu son olur, bir daha şehadet haberi almayız Afrin’den. Şu anda mücadele eden tüm Mehmetçiklerimizden Allah razı olsun diyoruz” dedi.
“KASTAMONU’DA
NE ARARSANIZ VAR”
Konuşmasında Kastamonu’nun tarihi ve kültürel zenginliğine dikkat çeken Çiğdem Karaaslan: “Ben çevre, şehir ve kültürden sorumlu genel başkan yardımcısıyım. Çevre, şehir kültür deyince ilk akla gelen şehirlerden biri Kastamonu. Medeniyetin bütün izlerini taşıyan, buram buram tarih ve Anadolu kokan bu güzel şehirde olmak bizim için mutluluk verici. Çevre deseniz var, deniz deseniz var, hava deseniz var. Her yanında başka bir döneme ait tarih ve kültür var” şeklinde konuştu.
Sözü Kastamonu’nun 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti olmasına getiren Karaaslan, bunu çok önemsediklerini söyledi ve Kastamonu’nun daha da kalkınması için kullanılabilirse kentin kaderini değiştirecek çok önemli bir gelişme yaşanabileceğini vurguladı.
“MİLLİ MÜCADELE’DE OLDUĞU
GİBİ BİR MÜCADELE VERİLİYOR”
İçinden geçtiğimiz zorlu döneme atıfta bulunan Karaslan: “Gerek içeri de gerekse dışarı da Milli Mücadele’de olduğu gibi bir mücadele veriliyor. Kastamonu, Milli Mücadele’nin çok önemli şehirlerinden biriydi. Kastamonu üzerine düşeni yıllardır yaptı ama ne yazık ki mücadele daha bitmedi. Öyle görünüyor ki bir süre daha bitmeyecek. Yolumuz maalesef güllük gülistanlık olmayacak ama biz buna alışığız. Öldürmeyen güçlendirir diyoruz. Allah’a hamdolsun, bütün bu badirelerin ardından güçlenerek çıkıyoruz” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından toplantı, basına kapalı olarak bir süre daha devam etti. Programa AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partililer ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

BENZER İÇERİKLER

Engin: Başhekim neden istifa etti?

Engin: Başhekim neden istifa etti? İYİ Parti İl Başkanı İlhan Engin, düzenlediği basın toplantısında gündemi...

Ak Parti gençliği Kalafat ile devam

Ak Parti gençliği Kalafat ile devam Ak Parti Kastamonu 5. İl Gençlik Kolları Olağan Genel Kurulu dün Grand Moni...

Ilgaz, böyle çok daha güzel

Ilgaz, böyle çok daha güzel Türk Dünyası Kar Festivali ve Kızak Yarışları önceki gün Ilgaz’da...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Engin: Başhekim neden istifa etti?
Engin: Başhekim neden istifa etti? İYİ Parti İl Başkanı İlhan Engin, düzenlediği basın toplantısında...
Ak Parti gençliği Kalafat ile devam
Ak Parti gençliği Kalafat ile devam Ak Parti Kastamonu 5. İl Gençlik Kolları Olağan Genel Kurulu dün Grand...
Ilgaz, böyle çok daha güzel
Ilgaz, böyle çok daha güzel Türk Dünyası Kar Festivali ve Kızak Yarışları önceki gün Ilgaz’da...
‘İlk akla gelen  şehir Kastamonu’
‘İlk akla gelen şehir Kastamonu’ Ak Parti İl Gençlik Kolları Genel Kurulu için Kastamonu’ya gelen...
Sürprize yer yok: 3-0
Sürprize yer yok: 3-0 Kastamonuspor 1966, sürprize izin vermedi ve Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup’ta...