İlk destek

Ana Sayfa » Eğitim » İlk destek

252152

Eski bakanlardan MHP İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Murat Başesgioğlu’nun Kastamonu’da Candaroğulları Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulması için TBMM’ye verdiği kanun teklifine ilk destek geldi.
Türkiye Muhtarlar Derneği Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kastamonu Muhtarlar Derneği eski başkanı Mehmet Ilgaz teklifin Kastamonu için büyük önem taşıdığını ve desteklediğini açıkladı.
Mehmet Ilgaz ayrıca Kastamonu’nun gelişmesi ve büyümesine büyük katkı yapacak olan Candaroğulları Sağlık Bilimleri Üniversitesi için tüm sivil toplum kuruluşlarını kamuoyu oluşturmaya davet etti.
Başesgioğlu’nun; Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden oluşması istediği Candaroğulları Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile ilgili kanun teklifinin altına sadece MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar’ın imza atmasını, AK Parti milletvekilleri Hakkı Köylü ile Mustafa Gökhan Gülşen’in imza atmamalarını manidar bulduğunu belirten Mehmet Ilgaz, “Ne yazık ki bu kanun teklifinde iktidar partisinin milletvekillerinin imzasının olduğunu duymadım. Bu kanun teklifiyle hem Tıp Fakültesini ayağa kaldırmak, hem de yeni kurulacak, Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık Bilimleri, Hemşirelik Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan oluşacak, ikinci bir üniversite Kastamonu’da açılmış olacaktır. Yeni kurulacak üniversite, ülkemizin Sağlık alanındaki insan kaynakları yetiştirilmesine katkı sağlayacak, başta Kastamonu olmak üzere Batı Karadeniz de önemli bir ihtiyaca cevap olacaktır. Bu nedenlede Kastamonu’daki sivil toplum örgütlerinin kamuoyu yaratması gerektiğine inanıyorum.” dedi.
Mehmet Ilgaz, Hacattepe Üniversitesi ile Kastamonu Üniversitesi arasında Tıp Fakültesi’nin devri için yapılan protokolün üzerinden 1 yıla yakın süre geçmesine rağmen hiç bir adım atılamamasını da Kastamonuluların takdirine bıraktığını kaydetti.
Kastamonu Milletvekili aday adaylığı düşünüp düşünmediği sorusunuda yanıt veren Mehmet Ilgaz, “böylesine önemli görevlere talip olurken tavandan ve tabandan gelecek öneriler önem taşıyor. Bu zaman zarfında ben tam ortadayım. Tavan ve tabanın sesini dinleyerek bu yönde bir karar vermemiz söz konusu olur. Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir ve kararlar değişebilir. Bu noktada hakkımızda ne hayırlıysa o olsun” ifadelerini kullandı.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...