Karakaya: Git CHP’ye Genel Başkan ol

Ana Sayfa » Haberler » Karakaya: Git CHP’ye Genel Başkan ol

283171

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, partisinin referandum çalışmaları çerçevesinde Kastamonu’yu ziyaret etti.
Parti il binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Mevlüt Karakaya’nın hedefinde Cumhuriyet Halk Partisi ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu vardı.
Feyzioğlu’na “Cumhuriyet Halk Partisi’ne Genel Başkan ol” çağrısında bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, şunları söyledi: “Bugün hayır kampanyasını sürdürenlerin çoğu çok ciddi ve yanlış söylemlerde bulunuyorlar. Biz Cumhuriyet Halk Partisi ve Hayır kampanyasını sürdürenlerden farklı bakarız olaylara. Biz bir adım sonrasını düşünürüz. CHP bir adım sonrasını düşünseydi 2007 yılında bir uzlaşma ile Cumhurbaşkanı seçimine katkı verirdi. Ben Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı seçtirmedim diye sevinirken öbür tarafta referandum ile Cumhurbaşkanlığı seçimi değişti haberi yok. Bugün bizim bu yaşadıklarımız, fili durum, Cumhurbaşkanının ben meşrutiyetimi halktan aldım dolayısıyla icranın içersine girerim sözünü söylemesininde kendisine haklı görmesinin tek sebebi vardır o da Cumhuriyet Halk Partisidir. Şimdi Hayır kampanyasında yürütülen o kadar yanlışlar varki. Bakın bir tanesini örnek vereyim. Barolar Birliği Başkanı bunu sürekli söylüyor en son bir Televizyon kanalında sabah programında söyledi. Ben ona Genel Başkanımızın tabiri ile cevap vermek istiyorum. Bunlar keçeyi suya atmış çıkacağı yeri taşlıyor der. O da keçeyi suya atmış çıkacağı yeri taşlıyor. Tek ufku CHP’ye Genel Başkan olmak. Git olacaksan ol. Ama ağzından çıkan söze savunduğun teze dikkat edeceksin. Haddini bileceksin. Diyor ki bir ülkede demokrasi dip yaptıysa demokrasi alt seviyelerde ise o ülkede kalkışmada bulunan grupların Uluslararası hukuka göre tanınması meşrudur. 16 Nisan eğer bu Anayasa değişkliği olursa tek adam gelecek diyor. 16 Nisan’da evet çıktığında hayır bile çıksa aynı şeyle karşılaşacağız belki de Türkiye’deki hukukçuların Sivil toplum örgütlerinin en tepesindeki adam Baro Başkanları ile de bunları istişare ettiğini de açıkca Sivil Toplum örgütü başkanlığı kisvesiyle bunu Kamuoyuna tüm dünyaya açıklayan zat yarın bu senin söylediklerini bir dosya yapıp bir gerekçe oluşturup pkk’yı terör örgütü olmaktan çıkarıyoruz derlerse sen hukukçuların, sivil toplum örgütlerinin en tepesindeki adam olarak bu ülkenin menfaatini nasıl savunacaksın. Türkiye Cumhuriyeti’nin Bakanına miting izni vermiyorlar ama pkk’ya izin veriyorlar. Bir tavsiyem var Baro Başkanına 16 Nisan’da Evet çıktığı gün ayrılsın oradan. Herkes haddini bilecek. Biir de bunu alkışlayanlar var. Millet ne derse o olur. Halkın iradesi üzerine bir demokrasi yoktur. Millet Evet’te der, hayır da der. Ama Millet hayır derse kime faydan olacak. Bu sözünle sen ne yapmaya çalışıyorsun? CHP’ye Genel Başkan olacaksan git doğru adam gibi ol. Milletin üzerinde tehlikeli söz ve tezleri nasıl savunursun. Alkışlayanlara da yazıklar olsun. Hayır kampanyası yürüt. Otur bu böyle olmaz de şöyle olsa daha iyi olur de”

BENZER İÇERİKLER

Cide’de FOK  balığı görüldü

Cide’de FOK balığı görüldü Cide ilçemizde bir vatandaş FOK balığı görüntüledi. Birol Durası Anadolu...

Tahliye  talebine ret

Tahliye talebine ret İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, “FETÖ’nün mülkiye yapılanması” davasında,...

Kötü başladık

Kötü başladık Kastamonuspor 1966, 2.Lig Kırmızı Grup’ta 2017-2018 sezonuna mağlubiyetle...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Cide’de FOK  balığı görüldü
Cide’de FOK balığı görüldü Cide ilçemizde bir vatandaş FOK balığı görüntüledi. Birol Durası Anadolu...
Tahliye  talebine ret
Tahliye talebine ret İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, “FETÖ’nün mülkiye yapılanması”...
Kötü başladık
Kötü başladık Kastamonuspor 1966, 2.Lig Kırmızı Grup’ta 2017-2018 sezonuna mağlubiyetle...
“Daha fazla çalışmak ve üretmek zorundayız”
“Daha fazla çalışmak ve üretmek zorundayız” Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kastamonu’ya Gelişleri,...
Okul servis ücretleri açıklandı
Okul servis ücretleri açıklandı Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) tarafından belirlenen...