Karakaya: Git CHP’ye Genel Başkan ol

Ana Sayfa » Haberler » Karakaya: Git CHP’ye Genel Başkan ol

283171

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, partisinin referandum çalışmaları çerçevesinde Kastamonu’yu ziyaret etti.
Parti il binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Mevlüt Karakaya’nın hedefinde Cumhuriyet Halk Partisi ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu vardı.
Feyzioğlu’na “Cumhuriyet Halk Partisi’ne Genel Başkan ol” çağrısında bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, şunları söyledi: “Bugün hayır kampanyasını sürdürenlerin çoğu çok ciddi ve yanlış söylemlerde bulunuyorlar. Biz Cumhuriyet Halk Partisi ve Hayır kampanyasını sürdürenlerden farklı bakarız olaylara. Biz bir adım sonrasını düşünürüz. CHP bir adım sonrasını düşünseydi 2007 yılında bir uzlaşma ile Cumhurbaşkanı seçimine katkı verirdi. Ben Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı seçtirmedim diye sevinirken öbür tarafta referandum ile Cumhurbaşkanlığı seçimi değişti haberi yok. Bugün bizim bu yaşadıklarımız, fili durum, Cumhurbaşkanının ben meşrutiyetimi halktan aldım dolayısıyla icranın içersine girerim sözünü söylemesininde kendisine haklı görmesinin tek sebebi vardır o da Cumhuriyet Halk Partisidir. Şimdi Hayır kampanyasında yürütülen o kadar yanlışlar varki. Bakın bir tanesini örnek vereyim. Barolar Birliği Başkanı bunu sürekli söylüyor en son bir Televizyon kanalında sabah programında söyledi. Ben ona Genel Başkanımızın tabiri ile cevap vermek istiyorum. Bunlar keçeyi suya atmış çıkacağı yeri taşlıyor der. O da keçeyi suya atmış çıkacağı yeri taşlıyor. Tek ufku CHP’ye Genel Başkan olmak. Git olacaksan ol. Ama ağzından çıkan söze savunduğun teze dikkat edeceksin. Haddini bileceksin. Diyor ki bir ülkede demokrasi dip yaptıysa demokrasi alt seviyelerde ise o ülkede kalkışmada bulunan grupların Uluslararası hukuka göre tanınması meşrudur. 16 Nisan eğer bu Anayasa değişkliği olursa tek adam gelecek diyor. 16 Nisan’da evet çıktığında hayır bile çıksa aynı şeyle karşılaşacağız belki de Türkiye’deki hukukçuların Sivil toplum örgütlerinin en tepesindeki adam Baro Başkanları ile de bunları istişare ettiğini de açıkca Sivil Toplum örgütü başkanlığı kisvesiyle bunu Kamuoyuna tüm dünyaya açıklayan zat yarın bu senin söylediklerini bir dosya yapıp bir gerekçe oluşturup pkk’yı terör örgütü olmaktan çıkarıyoruz derlerse sen hukukçuların, sivil toplum örgütlerinin en tepesindeki adam olarak bu ülkenin menfaatini nasıl savunacaksın. Türkiye Cumhuriyeti’nin Bakanına miting izni vermiyorlar ama pkk’ya izin veriyorlar. Bir tavsiyem var Baro Başkanına 16 Nisan’da Evet çıktığı gün ayrılsın oradan. Herkes haddini bilecek. Biir de bunu alkışlayanlar var. Millet ne derse o olur. Halkın iradesi üzerine bir demokrasi yoktur. Millet Evet’te der, hayır da der. Ama Millet hayır derse kime faydan olacak. Bu sözünle sen ne yapmaya çalışıyorsun? CHP’ye Genel Başkan olacaksan git doğru adam gibi ol. Milletin üzerinde tehlikeli söz ve tezleri nasıl savunursun. Alkışlayanlara da yazıklar olsun. Hayır kampanyası yürüt. Otur bu böyle olmaz de şöyle olsa daha iyi olur de”

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...