Özlü’den Kastamonu dönüşü twit

Ana Sayfa » Ekonomi » Özlü’den Kastamonu dönüşü twit

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Kastamonu dönüşü resmi twitter hesabında Kastamonu izlenimleri ile ilgili kısa değerlendirmelere ve fotoğraflara yer verdi.
Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de bulunan Kastamonu Ticaret Borsası Ağaç ve Orman Ürünleri Fabrikası ile ilgili değerlendirme yapan Bakan Özlü: “Kastamonu’da Bakanlığımızın sağladığı AB destekli IPA fonlarıyla yapımı gerçekleşen orman ürünleri işleme tesisinde incelemelerde bulunduk. 10 milyon avro hibe ile kurulan tesis katma değeri yüksek ürünler üreterek küçük işletmelere büyük katkı sağlıyor” dedi. Bakan Özlü, Tosya OSB’de de işadamları ile buluştuklarını, talepleri dinlediklerini söyledi. Özlü: “Tosya OSB’yi daha da büyütmek ve geliştirmek için neler yapabileceğimizi konuştuk” dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de bulunan Kastamonu Ticaret Borsası Ağaç ve Orman Ürünleri Fabrikasını ziyaret etti. Fabrikayı Vali Vekili Karadeniz ve protokol üyeleriyle birlikte gezen Bakan Özlü, üretim sahasını yerinde inceledi. Ardından Bakan Özlü, Vali Vekili Karadeniz ve protokol üyeleri fabrikada bulunan işlenmiş ağaca imzalarını attılar. Daha sonra fabrikanın toplantı salonunda OSB ile ilgili toplantı düzenlendi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü daha sonda Tosya ilçesini ziyaret etti. Tosya Organize Sanayi Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı’na katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü burada yaptığı konuşmada: “İnsanımız üretmekte çalışmakta hiçbir sıkıntısı yok. Çalışma koşulları ile ilgili hükümetimiz çok ciddi çalışmaları var, değerli Bakanlarımızın ciddi çalışmaları var. İnşallah önümüzdeki hafta içi gelecek bir kanun tasarısıyla üreticilerimiz için sanayicilerimiz için güzel şeyler ortaya çıkacak” dedi.
Vali Vekili Yaşar Karadeniz ise konuşmasında: “Bu programın temelleri Sayın Bakanımızın bir hafta önce yapmış olduğu özel ziyarette atılmıştı. Bugünkü programın iskeleti orada şekillenmişti. Konuştuğumuz şekliyle de Sayın Bakanımız bugün burada hem Kastamonu merkezde, hem de Tosya’da gerçekten ilimiz adına, Tosya ilçemiz adına çok kıymetli çalışmalarda bulundu. Burada sizlerin belirttiği hususlar Kastamonu’da da konuşuldu Tosya organize sanayi bölgesinin ve Tosya ilçemizin ihtiyaçları olarak Sayın Bakanımıza arz edildi. Bu Kastamonu ve Tosya ilçesinin ortak baktığı sorunun şeklidir ve mutlaka çözülmesi konusunda hem, Bakanlığımızın hem Valiliğimizin, Tosya ilçemizin birlikte çalışarak mutlaka ve mutlaka çözmesi gerektiğine inandığım hususlardır” ifadelerini kullandı. Programlara, Vali Vekili Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Murat Demir ve Metin Çelik, İstanbul Milletvekili Fatma Benli, Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluş müdürleri ve daire amirleri katıldı.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...