Rektör’den Tıp çıkışı

Ana Sayfa » Eğitim » Rektör’den Tıp çıkışı

17720132

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Aydın: “Neticede Kastamonu, Tıp Fakültesini istiyorsa bir yerden başlamak gerekir. Tıp Fakültesi’ni bize verin, iki yıl içinde alt yapısını tamamlayalım” dedi.

 

Hacettepe Üniversitesi Kastamonu Tıp Fakültesi ile ilgili Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’dan bir kez daha ‘Tıp Fakültesini bize verin’ çağrısı geldi.

Bunun Kastamonu Üniversitesi için ciddi bir yük olduğunu bildiklerini ifade eden Rektör: “Ancak madem Tıp Fakültesi kurulmuş, madem Kastamonulular Tıp Fakültesini istiyor, öyleyse biran evvel bir şeylerin yapılması gerekir. Biz Kastamonu Üniversitesi olarak, Tıp Fakültesini verilirse almaya hazırız. Hacettepe Üniversitesi Yönetimi ile de belli aralıklarla görüşüyoruz. Onlarda zaten bu işe dünden razılar. Hacettepe Üniversitesi burayı bize versin, binalar hazır hale gelene kadar işbirliğimiz sürsün, iki yıl içinde alt yapıyı tamamlarız” diye konuştu.

Rektör bu konu ile ilgili şu cümleleri kullandı: “Kastamonu’da bir Üniversite varsa, 240 kilometre uzaklığında da bir birimi olsa, oraya verebilecekleri, katabilecekleri sınırlı olur. Kötü niyetten değil, eşyanın tabiatı budur. Hacettepe Üniversitesi’nin de Kastamonu Tıp Fakültesi için eğilebileceği zaman sınırlı olur. Bu bir gerçek… Yıllardır bunu yaşıyoruz. 2011 dendi, 2012 dendi, şimdi de 2015 deniyor. Biz Kastamonu Üniversitesi olarak ilk zamanlarda acele etmeyiz demiştik. Ancak 7-8 ay sonra ‘hazırız’ dedik. Bize bunun çok ciddi bir yük olacağını da biliyoruz. Madem kurulmuş, madem Kastamonulular Tıp Fakültesini istiyor, öyleyse biran evvel bir şeylerin yapılması gerekir. Biz Kastamonu Üniversitesi olarak, Tıp Fakültesini verilirse almaya hazırız. Hacettepe Üniversitesi Yönetimi ile de belli aralıklarla görüşüyoruz. Onlarda zaten bu işe dünden razılar. Hacettepe Üniversitesi burayı bize versin, binalar hazır hale gelene kadar işbirliğimiz sürsün, iki yıl içinde alt yapıyı tamamlarız” dedi.

BENZER İÇERİKLER

Okul servis ücretleri açıklandı

Okul servis ücretleri açıklandı Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) tarafından belirlenen...

KÜ 6’ncı patentini aldı

KÜ 6’ncı patentini aldı Kastamonu Üniversitesi 6’ıncı patentini aldı. Su Ürünleri Fakültesi...

KÜ, beşinci  patentini tescilletti

KÜ, beşinci patentini tescilletti KASTAMONU Üniversitesi’nin şimdiye kadar tescil edilmiş 5. patenti olan,...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...