Sinan deresi koku saçıyor

Ana Sayfa » Merkez » Sinan deresi koku saçıyor

12720134

Kastamonu’da ve bölgede maliyeti yüksek birçok önemli yatırıma imza atan DSİ 23.Bölge Müdürlüğü yanı başındaki büyük sorunu bir türlü görmüyor.

Yeni yaşam alanlarının hızla arttığı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nden geçen sulama kanalı, halk arasındaki adıyla Sinan Deresi özellikle Ataç Kent ile Tosya Kavşağı arasındaki ikamet eden mahalle sakinlerine kabus yaşatıyor.  Geçmişte bazı acı olaylar yaşayan mahalleli, sulama kanalının çevresinde hiçbir güvenlik tedbiri olmadığı için çocuklarını kapı önüne çıkaramazken bölgedeki çocuk parklarında ise in cin top oynuyor.

Sulama kanalı ayrıca etrafındaki binalar içinde büyük tehdit oluşturuyor. Kanal arkının tahrip olması nedeniyle çevreye sızan su, binaların zeminlerine zarar verirken, mahalle sakinlerinin de yaz ortasında çamurla boğuşmasına yol açıyor.  DSİ’nin aldığı tek önlemin kanalın belli noktalarına yerleştirdiği “kanala girmek tehlikelidir” yazısından ibaret olmasına da öfkeli olan çevre sakinleri DSİ’nin bu bölgede bir an önce çalışma yapmasını istiyor ve acı bir olayla karşılaştıktan sonra alınacak hiçbir önlemin kimseye fayda sağlamayacağına dikkat çekiyor. Şehrin göbeği sayılabilecek bir noktada böyle bir sorunla karşı karşıya olmalarına ve defalarca müracaatta bulunmalarına rağmen DSİ Bölge Müdürlüğü’nün yanı başındaki bu soruna kulak tıkamasına isyan eden mahalle sakinleri yerleşim yerlerindeki bu tip sulama kanallarının artık kapalı sisteme çevrildiğini, Sinan Deresi’nin de kapalı sisteme dönüştürülmesini talep ediyor.

 

 

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

VAHŞETE MÜEBBET

VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...