VAHŞETE MÜEBBET

Ana Sayfa » Haberler » VAHŞETE MÜEBBET

KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri evde 5 kişilik Çataloğlu ailesini öldürdükten sonra bir odaya doldurarak cesetlerini yaktıkları iddiasıyla tutuklu bulunan 3 sanık ve tutuksuz yargılanan 1 sanık hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nden karar çıktı.
Kastamonu Merkez’e bağlı Bürme Köyü’nde 29 Kasım 2017 tarihinde Çataloğlu ailesine ait 2 katlı ev yandı. Yangında evlerden birinde oturan Fazıl Çataloğlu (63) ve eşi Sebahat (62) Çataloğlu ile oğulları Emin (35), gelinleri Şengül (32) ve torunları Serdar Çataloğlu (12) kayboldu. Olayın ardından güvenlik güçleri, aileye ulaşmak için arama çalışması başlattı. Aramaların 42’inci gününde, ailenin evlerine hırsızlık amacıyla giren kişiler tarafından öldürülüp, cesetlerinin yakıldığı, olay yerindeki bazı protez ve kemik parçalarının incelenmesi sonucu ortaya çıktı.
Olayla ilgili gözaltına alınan Erkan K. ve Ersan K. ile Ersan K.’nın kayınpederi Ali Ş., suçlarını itiraf etmelerinin ardırdan tutuklanmışlardı.
VİDEO KONFERANSLA
3 AYRI CEZAEVİNDEN BAĞLANARAK
SAVUNMA YAPTILAR
Tutuklu sanıklar Erkan K. Karabük, Ersan K. Çorum ve Ali Ş.’nin Çankırı Cezaevleri’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile olay da kullandıkları iddia edilen silahın sahibi H.D.’de mahkemeye tutuksuz olarak katıldı. Sanıklardan Erkan K. savunmasında “benim bu işle alakam yok” derken, kardeşi Ersan K. ise: “savunmalarımızı kendileri anlatıp kendileri yazdılar” dedi. Kayınpeder Ali Ş. ise son savunmasında “benim kesinlikle bu işlerle alakam yok” dedi. Dava da sanık ve avukatların savunması sonrası Mahkeme heyeti “bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek yada yakalanmamak amacıyla öldürme, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten yangın çıkarma, kasten öldürme” suçlarından yargılanan sanıklardan Ersan K.’ya 5’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve hırsızlığa teşebbüs, konut dokunulmazlığını ihlal ve ruhsatsız silah kullanımından dolayı 21 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası, Erkan K.’ya 5’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve hırsızlığa teşebbüs, konut dokunulmazlığını ihlal ve ruhsatsız silah kullanımından dolayı 22 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası, Ali Ş.’ye 5’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve hırsızlığa teşebbüs, konut dokunulmazlığını ihlal ve ruhsatsız silah kullanımından dolayı 22 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti ayrıca tutuksuz sanık H.D.’ye ise 10 ay hapis ve 25 gün adli para cezası verdi.

BENZER İÇERİKLER

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı

3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte sağlık...

EMiTT’e  bölgesel çıkarma

EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası...

Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke

Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış Ticaret...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı
3 ilde ‘sahte sağlık raporu’ operasyonu: 18 gözaltı KASTAMONU merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 18 klişi, sahte...
VAHŞETE MÜEBBET
VAHŞETE MÜEBBET KASTAMONU’da 2017 yılı Kasım ayında hırsızlık amacıyla girdikleri...
EMiTT’e  bölgesel çıkarma
EMiTT’e bölgesel çıkarma Dünya’nın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz...
Kastamonu’nun  en çok ihracat  gerçekleştirdiği ülke
Kastamonu’nun en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke TÜİK Başkanlığı’nın açıkladığı 2018 yılı Aralık ayı Dış...
Kastamonulu Songül’de yaralandı
Kastamonulu Songül’de yaralandı Samsun’da 1 kişinin öldüğü,4 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda...